Блог о танго и культуре

Блог о танго и культуре

пʼятниця, 1 серпня 2014 р.

Філете у сріблі від Кармен де Буенос Айрес

Є квіти, які цвітуть тільки у якомусь певному місці. Так і з прикрасами, які робить аргентинська художниця Кармен Іґлесіас. Натхненням для них є культура мілонги у поєднанні з візуальною естетикою Буенос-Айреса. 


Іґлесіас так пише про себе так:  я портенья і танцівниця, все моє життя пов’язане з мистецтвом – живопис, візаж, дизайн сценічного одягу, танець, спів. Для мене мистецтво - це спосіб вираження душі та її переживань через тканину, звук, колір, рух. Тож коли я почала займатись прикрасами – поезія, пристрасть і чуттєвість танго природньо увійшли в  мою роботу. 


Мій учитель, також танцівник танго і син дуже відомого в Буенос-Айресі ювеліра, 12 років працював у «Тіффані» в Нью Йорку і передав мені таємниці створення найвитонченіших прикрас.Візуальним натхненням для Кармен став філете – традиційний візерунок, емблема Буенос-Айреса. Філете – частина візуального ландшафту аргентинської столиці. Ним оздоблюють зображення Карлоса Ґарделя і Дієґо Марадони, вивіски на магазинах і написи на автобусах.  


Крім південної розкішної барвистості, філете характерна лінійна вибагливість, химерність контурів квітів і фантастичних істот, і, як не дивно, точність і чіткість ліній і профілів. Очевидно саме ці примхливі лінії  й знайшли своє втілення у прикрасах Іґлесіас. 

Її вироби нагадують про велич і багатство Буенос-Айреса "старих часів".


Сережки, кольє, персні, підвіски, шпильки виконані із срібла, також Кармен використовує цирконій і родохрозит – національний камінь аргентини. Свої прикраси робить вручну. 

P.S. Популярність танго породила масу попсових танго-тематичних прикрас, але оці насправді хочеться вдягнути!

TangoCultЮлія 


Немає коментарів:

Дописати коментар