Блог о танго и культуре

Блог о танго и культуре

вівторок, 9 квітня 2013 р.

Ріварола: танго, гламур і кіно

Карлос і Марія Ріварола – пара професійних танцюристів. Зустрівшись у балеті Неліди і Нельсона на початку 1970-х, Карлос і Марія пройшли дуже довгий шлях і надалі залишаються разом як одна з найбільш впізнаваних і авторитетних пар в аргентинському танго. А також як найгламурніша танго пара


 Танець завжди був їх професією, навіть в часи диктатури. Карлос прийшов у танго із народних танців, Марія – із фламенко. У 1970-х Ріварола брали участь у численних програмах на телебаченні, які принесли їм визнання і славу. Навіть тоді вони танцювали у нічних клубах і кабаре. 

«То були часи диктатури, багато клубів закрилися або перестали наймати музикантів, роботи було мало, було непросто. Зазвичай ми мали кілька виступів за ніч у різних місцях і зупинялися у барах перепочити. Там у нас часто просили документи для перевірки, у мене – частіше ніж у нього» – каже Марія Ріварола, - «напевно через мій яскравий макіяж і костюми – такий вигляд вважався непристойним».


 У 1983-му вони брали участь у шоу Клаудіо Сеговії, після чого почали викладати

«Ми почали викладати, бо люди нас просили. На Бродвеї, в антрактах глядачі пробували танцювати танго, а після вистави чекали нас щоб попросити про урок» - згадує Марія.

Ріварола стали наставниками цілого покоління танцівників. «Я працював у академії народних танців (Ballet Folclorico Nacional) і вирішив увести танго в програму, щоб молодь зрозуміла його основи – каже Карлос в інтерв’ю «Тангауті». – «Там же усі гаучо. А я змусив їх ходити і робити прості рухи! Їм було нудно, вони мене зненавиділи. Але багато з них – тепер неперевершені танцівники: Хесус Веласкес, Фабіан Перальта, Натача Поберах, Роберто Еррера, Відала Барбоса і Мануель Касерес.»  


Карлос і Марія об'їздили цілий світ з виступами і уроками – США, Європа, Росія, але «їх» країною стала Японія. Щороку, починаючи з 1984-го вони проводять там по кілька місяців двічі на рік даючи уроки. Ріварола заснували кілька клубів і шкіл танго у Йокогамі, Токіо, Нагої та Осаці. У 1986-му Карлос Ріварола поставив перше танго шоу з японськими танцівниками, музикантами і співаками. У 1996-му – поставив шоу «Los grandes de Tango Argentino” за мотивами популярного мюзікла, запросивши до участі його зірок – Хуана Карлоса Копеса, Марію Ньєвес, Неліду і Нельсона, Майорала і Ельзу Марію, Роберто Ерреру і Ваніну Білоус і оркестр Колор Танго.

 У 1998-му Ріварола почав працювати у трупі Ани-Марії Стекельман «Тангокінесіс», де його партнеркою стала відома балерина Елеонора Касано.

Карлос Ріварола, мабуть найбільше з танго хореографів працював зі кіно. Він ставив хореографію для фільмів «Танго бар» Маркоса Сурінаги (Marcos Zurinaga, 1988), «Голе танго» Леонарда Шрадера (Leonard Schrader, 1990) і «Танго» Карлоса Саури (Carlos Saura, 1998). За останню з робіт Карлос Ріварола отримав премію Американської Академії  танцю в кіно.  


"Ця відома сцена з "Танго бару" - винахід Сурінаги - каже Ріварола, - він хотів зняти сцену мілонги і я попросив старих мілонгеро станцювати "Кумпарсіту". Сурінага весь час знімав ноги нижче колін і тільки на останні 15 секунд камера піднімається і показує обличчя, обличчя літніх людей - глядачеві це здається неможливим контрастом із їх танцем який вони щойно спостерігали". 

TangoCult Юлія
За матеріалами:
 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар